Travel tips : farbowanie włosów Bio Henną Orientana

Zawsze wybieram naturalne, ekologiczne, nieszkodzące środowisku rozwiązania. Noszę ze sobą eko torbę na zakupy, nie piję przez słomkę, ograniczam chemię w domu i w życiu. Sięgam tylko po zdrowe nieprzetworzone produkty, nie jem mięsa. Jak z kosmetykami? Wszytko, na co się zdecyduje musi być wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Nie farbowałam włosów, ponieważ mam alergię na sztuczną, chemiczną hennę, która nie ma nic wspólnego z prawdziwą, naturalną henną. Boleśnie dowiedziałam się o tym lata temu, kiedy jako 10-latka zrobiłam sobie “wakacyjny tatuaż”. W Bułgarii ( tu zobaczysz relacje z wyjazdu) wypróbowałam roślinną alternatywę dla farby do włosów – BIO Henna od Orientany, która jest w 100% naturalna! I to mi się podoba!

Co to jest BIO Henna?

To sproszkowane ajurwedyjskie rośliny. Bio Henna jest w 100 % naturalna, bez dodatku sztucznych barwików, pigmentów czy wzmacniaczy koloru. Wszystkie rośliny, z których powstają BIO HENNY podlegają ścisłej kontroli, hodowane są w czystych ekologicznie regionach Azji. Henny były używane do barwienia włosów oraz ciała od starożytności. Pierwsze wzmianki o hennach pochodzą ze starożytnego Egiptu.


Jak to działa?

Nałożenie henny jest podobne do nałożenia zwyczajniej farby do włosów, wymaga jednak trochę więcej czasu. Mieszankę przygotowujemy według instrukcji na opakowaniu i zostawiamy na głowie przez minimum dwie godziny. Im dłużej tym lepiej, ponieważ mamy wtedy pewność, że Bio henna dobrze zwiąże się z keratyną włosa. Ja w tym czasie nadrobiłam zaległości na blogu i odpoczęłam chwile od słońca. Uwaga- efekt pojawia się stopniowo, dopiero po 2 dniach na włosach rozwinie się już kolor ostateczny. Ważne jest też to, że po zmyciu Bio Henny ciepłą woda przez 48h nie używamy szamponów, odżywek czy środków do stylizacji włosów. Jest to niezwykle istotne, jeśli nie chcemy, aby kolor spłukał się od razu.

Jak wybrać kolor?
Na stronie Orientana znajdziemy przewodnik po tym, jak wybrać kolor i rodzaj henny, odpowiedni dla naszych włosów. Ja miałam gorzką czekoladę, kolor, który uzyskałam odpowiada nazwie: ), Jeśli masz naturalne, włosy efekt powinien się zgadzać z tym obiecanym na opakowaniu. Jeśli masz siwe lub bardzo jasne włosy wykonaj test na jednym pasemku. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Wady i zalety?

Farbowanie włosów BIO henną ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim możemy to wykonać same w domu-to super oszczędności i wygoda. Włosy są ładne, grube, mega wzmocnione, lśniące, odżywione. Bardzo przyjemne w dotyku. Kolor jest trwały i intensywny. Moje włosy bardzo się błyszczały w słońcu. Wady? Z cala pewnością zapach – ziołowy, intensywny, może być niezbyt przyjemny dla osoby przyzwyczajonej do chemicznych, mocno perfumowanych produktów. Efekt nie jest natychmiastowy, hannowanie trwa 2 godziny, a efekt końcowy otrzymujemy po 2 dniach- ale za to jest trwały.


Co jeszcze na temat mojego #hairstory : )

Na początku Maja zdjęłam przedłużane włosy, które nosiłam przez lata, i zajęłam się odnową moich naturalnych. Korzystam z produktów Orientana – 2/3 razy w tygodniu olejowanie włosów ajurwedyjskimi olejkami. Jem też suplenty od BetterYou. Wprowadziłam tez do diety suplementy z witaminą B5, ponieważ trudno jest mieć jej odpowiedni poziom w diecie wegańskiej. Taki efekt mamy po 2 miesiącach terapii.

Hotel, w którym robiliśmy zdjęcia? Sprawdź ten wpis:

Cook’s Club Sunny Beach : modern and stylish hotel, Bulgaria