Kiedy najlepiej przylecieć na Bali.

Obudziłam się z kilkoma pytaniami w skrzynce- Kiedy najlepiej przylecieć na Bali?”. Te same pytania powtarzają się na grupach polaków chcących przylecieć na Wyspę. Można to sobie łatwo wyszukać- wpisujesz w wyszukiwarkę, Kiedy najlepiej przylecieć na Bali i magicznie Google pokazuje wykresy pogodowe z ostatnich kilku lub kilkunastu lat. I już wiesz. Ale postanowiłam dołożyć kolejny taki artykułu do sieci.

 

PORA DESZCZOWA

Z własnego doświadczenia- każdy miesiąc jest dobry, jeśli tylko unikniesz pory deszczowej. A też pora deszczowa, porze deszczowej nie równa – w 2020 padało non stop. A huragany i ulewy niszczyły domy i drzewa. Burze były tak silne, że nie mogliśmy spać od odgłosów piorunów. Każdego dnia dostawaliśmy informacje o powodziach, zalanych mieszkania, urwanych dachach… A w 2019? Nawet nie odczułam.

Teoretycznie, od października do kwietnia masz większe szanse na opady na Bali. Ja bym powiedziała, że od stycznia do marca pada najwięcej. Wilgotność powietrza w tym czasie to od 60 do 90%. Mimo że temperatury są, niższe wydaje się, że jet bardziej upalnie.

Na południu wysypy opady będą mniejsze niż na północy i w środkowej szczęści.

Czy pora deszczowa to taki dramat? Jeśli wybierasz się na krótkie wakacje (2-3 tygodnie) myślę, że może zepsuć Wam cały wyjazd, bo padać może każdego dnia. Trochę deszczu to fajna zabawa i oczyszczająca energia dla Ziemi, ale może utrudnić cieszenie się wakacjami.

Plus? Ceny są tańsze.

PORA SUCHA


Czyli wysoki sezon. Od maja do września. W tym czasie większość wyspy skąpana jest w słońcu, niebo jest błękitne, nocą widzisz piękne niebo pełne gwiazd. A dobra widoczność i brak zanieczyszczeń pozwala nam zobaczyć balijskie wulkany Batur i Agung z naprawdę dużej odległości. Tarasy ryżowe są zielone, nasączone wodą z deszczowych miesięcy. Rzeki i wodospady, które podczas pory deszczowej zmętniają się w brudne potoki błota, znów są krystalicznie czyste. Mimo że teoretycznie jest cieplej, powietrze jest bardziej suche, wiec temperatury odczuwamy mniej dotkliwie.

 

Tutaj już typowy zachód słońca dla pory suchej : )

Tutaj komuś chciało wypisać się średnie temperatury w każdym miesiącu.
Klik

MOJE ULUBIONE MIESIĄCE?


Może teraz wrzucę dość niepopularną opinię, kiedy najlepiej przylecieć na Bali. Ja lubię spędzać zimę w Azji, a lato w Europie. Więc Bali polecam np. październik / listopad / grudzień. I potem znów luty/ marzec/ kwiecień / maj. Trochę słońca, trochę deszczu, ale dla mnie atmosfera jest najlepsza.

Zobacz też:

 

Miesięczne wydatki na Bali.

Jak zamieszkać na Bali.