Zawsze, gdy o coś dbamy i poświęcamy temu czas, ta rzecz rozwija się i rośnie. Tak jest właściwe ze wszystkim. Od związku zaczynając, kończąc właśnie na włosach. Ja przez lata ignorowałam potrzeby moich włosów. I po prostu przedłużałam je różnymi metodami. Muszę powiedzieć, że ze wszystkich byłam zadowolona. Zawsze pracowałam ze świetnymi fryzjerkami, które robiły mi super fryzury. Po 5 latach postanowiłam, że zadbam o swoje naturalne włosy. Dałam sobie na to 3 miesiące. Zobaczcie jak zapuścić zdrowe loki  w 2 miesiące i totalnie zmienić ich wygląd.

Sytuacja z końcówki maja – włosy jak widać w dość słabej kondycji, dość rzadkie, wysuszone. Nic dziwnego, nie dbałam o nie, nie myślałam też jak zapuścić zdrowe loki.


Koniec czerwca – widać bardzo dużą poprawę jak na jeden miesiąc, włosy urosły bardzo dużo. Są też widocznie grubsze i wyglądają zdrowiej.

Koniec lipca – efekt samą mnie zadziwił, włosy są miękkie, gładkie, widocznie dłuższe i grubsze. Ładnie się kręcą.

Co robiłam przez te 3 miesiące:

2/3 razy w tygodniu olejowanie włosów ajurwedyjskimi terapiami Orientana. Kocham ich zapach! Przez cały ten czas pachniałam jak cieple, orientalna wakacje. Cudownie było kłaść się spać otulona takimi aromatami.
Terapie olejowe zmywają się dobrze i nie obciążają włosów. 

Szampon i odżywka, które używałam, również były z firmy Orientana. Gwarantuję, że pokochacie te zapachy!

Codziennie używałam odżywczego, ziołowego toniku. To wersja dla leniwych – po prostu spryskujemy nim włosy w ciągu dnia. Nie trzeba go zmywać, a aplikację można powtarzać między myciami. Gdy się skończyłam butelkę, sama zrobiłam sobie tonik ze świeżego skrzypu polnego, który rośnie u mnie w ogródku. Metoda znana od setek lat i bardzo łatwo dostępna w Polsce.Hennowanie – pod koniec kuracji wzmocniłam moje włosy naturalną Bio Henną. Tutaj możecie poczytać więcej o tym zabiegu.

Travel tips : Natural hair dye with Orientana


Suplementy i dieta:
Jeśli chcemy cokolwiek naprawić w swoim organizmie, powinniśmy łączyć terapie wewnętrzne oraz zewnętrzne. Gdy chodzi o włosy, skore i parkocie, to szczególnie ważne. Odpowiednia dieta i suplementacja jest tak samo istotna, jak dobrane kosmetyki. Przez cały okres odżywiania włosów korzystałam z dwóch prepartaów – Super Hair (Wzmacniacz Włosów by Bobby Odunco )  oraz Beta Caroten od Better You.


Codziennie jem awokado- żeby dostarczyć swojemu ciału więcej dobrych tłuszczy. Warto dodać do diety również orzechy włoskie, migdały i pestki dyni. Świeże i suszone owoce również dobrze się sprawdzą. Staram się jeść wegańsko, ale czasem dodaje ekologiczne jajka. Podczas kuracji starałam się jeść więcej jajek na miękko z pół płynnym żółtkiem, aby dostarczy sobie witamin z grupy B.

Jeśli jecie ryby, na co ja z etycznych powodów nie mogę sobie pozwolić, to jeszcze lepiej. Morski kolagen oraz zdrowe tłuszcze również pozytywnie wpływają na wygląd Waszych włosów.

Moja kompleksowa, holistyczna terapia zakończyła się sukcesem. Czy było to pracochłonne? Trochę, ale nadal bardzo przyjemne, miałam poczucie, że bardziej dbam o siebie. Czasem poświęcenie większej ilości czasu potrzebom naszego organizmu to świetne rozwiązanie. Zamierzam kontynuować wszystkie rytuały, które wprowadziłam do swojego codziennego życia i pielęgnacji. A ty, jakie masz sposoby, aby szybko i zdrowo zapuścić włosy?

Mam dla Was kod rabatowy zakupy:

TYTUŁ kuponu: TERAPIAZORIENTANA

Data Ważności: 16.08.

Jaki rabat? : 15%

Na co?:

– Ajurwedyjska Terapia do Włosów,

–  Kokosowa Terapia do włosów,

– Ajurwedyjski Olejek Amla & Bhringraj ,

– Tonik do Włosów

–  Szampon Imbir i Trawa Cytrynowa,

– Odzywka Imbir i Trawa Cytrynowa,

– Bio Henna Gorzka Czekolada (zarówno pojemność 50 g jak i 100g)

Lubisz takie tematy? Zobacz też:

Classy weekend on a boat