Kilka lat temu, gdy marzyłam o podróżach i instagramowych miejscach, wpisywałam w Google pytanie. Jak podróżować za darmo? Przecież gdzieś w mojej głowie ustalmy wtedy wymarzone zawody, takie jak tester hoteli, blogger podróżniczy…. nie myślałam wtedy nawet jak podróżować za darmo i na tym zarabiać. Chciałam tylko tych podróży. Tych krajów, miejsc, smaków – reszta jakoś się ogranie z pracy zdalnej. Marzyłam po prostu o sposobie na podróże.

Jak podróżować za darmo, w praktyce. Okazuje się, że absolutnie nie jest to za darmo. Ale jest w pewnym sensie bezgotówkowo. Sprzedajny swój czas, umiejętności, pomyślały i doświadczenia. A czasem od takich wakacji potrzeba wakacji.

Podróżowanie za darmo, to tak naprawdę podróżowanie za:

kreowanie kontentu, zdjęć, filmów, tekstów
Promowanie miejsc na swoich social media czy stronach
Pisanie artykułów dla zewnętrznych portali / gazet
Pobyty wymieniane w zamian za pozytywne opinie
Czasem łączy się kilka z tych elementów, aby zrobić ofertę, która ucieszy i ciebie i klienta.

Jakie są zalety? Czy to jest serio życie marzeń ?
Jak mnie tak. Nie wiem ile musiałabym zarabiać, żeby odwiesić miejsca, które odwiedzałam dzięki pracy ja blogu i social media. Kocham odkrywać nowe piękne kraje, przezywać przygody, spać w wyjątkowych willach i hotelach. Albo pomagać uratowanym słonikom i uchodźcom z Birmy, jak tutaj:

Chai Lai Orchid : Eye opening travel

Dzięki temu sposobowi na życie przeżyłam niesamowite historie i nie żałuje ani sekundy.
Poznałam cudownych ludzi, którzy tak jak ja żyją na własnych zasadach.

Udało mi się zrealizować tyle swoich marzeń ! Że wiem, że wszytko jest możliwe i nie ma żadnych ograniczeń. Instaluje one tylko w naszej wyobraźni. A moje wyobraźnia pozwoliła mi okryć sposób jak podróżować za darmo. Za co jestem wdzięczna! Bardzo doceniam, że dzięki tej pracy miałam możliwość nie płacić za hotele nawet przez kilka miesięcy, np., jak podczas podróży do Tajlandii i Indonezji. Tak samo, jak dzięki temu mogłam spędzić noc w namiocie na pustyni Sahara, żeglować między wyspami Indonezji czy spać w hotelu za 14 tys. zł za noc.

To przeżycia, których nikt mi nie odbierze! Co więcej, mogłam brać udział w akcjach charytatywnych i wspomagać organizacje, w których pracę wierze. Czasem może się wydawać, że to tylko głupie zdjęcia na IG, ale tak naprawdę dzięki nim możemy zwiększyć świadomość naszych czytelników na ważne tematy.

Ale czy są jakieś wady?
Jednak jest to praca. To nie jest tak, że dostajemy coś za nic. Wchodząc do nowego hotelu nie rzucam się na łóżko i nie otarłam szampana (chyba że to cześć kreacji kontentu! ). Najpierw zdjęcia, filmy, rozmowa z managerem. Najpierw stories, które pokazuje miejsce w idealnym stanie. Każdy, kto podróżował z blogerką zna te teksty:

nie rozkładaj tej walizki! Najpierw zdjęcia
Nie siadaj na łóżko! „
„Nie rób, nie dotykaj, nie otwieraj, nie krusz, nie oddychaj nawet i nie rób siku!”

 

Łatwo też pokłócić się ze swoim partnerem, jeśli chce odpocząć, a Ty musisz robić zdjęcia i filmy. Dlatego takie układy dobrze działają w Travel Couple!

Ale mnie ten koszt jest absolutnie Ok! Dla mojego partnera tak samo.

Ja akurat lubię dzielić moim życiem, a także jego prywatnymi elementami. Ale dla wielu osób to jest właśnie przeszkodą i czas podróży chcą zachować dla siebie dla swojej rodziny. Jeśli nie lubisz pokazywać siebie ani tego, jak spędzasz czas. W tym wypadku lepszy od ciebie z pracą kreatora kontentu. Wtedy nie dzielisz się przeżyciami na social media, a jedynie tworzysz materiały dla klienta.

Czasem o takich wakacji potrzebuje się wakacji! Ja lubię wyjechać ze znajomymi na jacht lub pod namiot. Ani razu nie nałożyć makijażu i nie dbać o to, czy zachowuje się grzecznie : )) Zobacz np ten piękny wyjazd :

 

Co warto zobaczyć na północy Tunezji. Discover Tunisia.

Jakie jest twoje zdanie co o tym myślisz? Chciałabyś wiedzieć jak podróżować za darmo, czyli bez gotówkową od początku do końca? Czy może wolisz podróżować inny sposób?

Ponieważ postanowiłam podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z ostatnich pięciu lat teraz możecie kupić moje ebooki o tym jak zarabiać na instagramie, tworzyć wartościowe treści oraz jak podróżować za darmo i współpracować z hotelemami.

KLIKNIJ TUTAJ!